O wysyłce paczek kurierskich

Dla dobrej firmy kurierskiej nie ma praktycznie ograniczeń odnośnie przewożonego towaru. Jeśli jest dobry kurier, paleta pełna wielkogabarytowego towaru nie będzie stanowiła problemu. Obecnie zresztą coraz bardziej popularna jest wysyłka palet, jako podstawowego sposobu na wysyłanie dużej ilości towaru. Palety są teraz uznawane za standardową miarę ilości i gabarytu konkretnego towaru.

Wysyłka paczki nie musi wiązać się z wielogodzinną wyprawą na pocztę i oczekiwaniem w kolejce razem z babciami, które przyszły odebrać rentę lub zapłacić rachunek za internet dla wnuczka. Możemy przecież skorzystać z usługi typu kurier paczka, gdzie do naszego lokalu podjedzie przedstawiciel firmy kurierskiej i odbierze od nas paczkę przeznaczoną dla adresata. Jest to wygodne szczególnie, gdy prowadzimy sprzedaż internetową.

Najtańszy kurier wcale nie oznacza automatycznie najlepszy kurier. Niestety w dobie ogromnej sprzedaży kanałem internetowym, mnóstwo firm kurierskich niestety jawi się, jako przedsiębiorstwa nierzetelne, które nie wywiązują się ze swoich zobowiązań. W internecie wręcz krążą legendy o paczkach, których stan wskazywał, jakby pracownicy na sortowni grali sobie nimi mecze piłki nożnej – tak mocno były uszkodzone.

Tanie przesyłki pozwalają na wysyłkę dużych ilości towaru po minimalnych cenach. Najczęściej ofertę na tanie wysyłanie przesyłek masowych otrzymują tylko ci klienci, którzy zdeklarują się do minimalnej wysyłki określonej liczby paczek w skali miesiąca. Dzięki temu firma kurierska zarabia mniej na pojedynczej przesyłce, ale jednocześnie sumarycznie zarabia więcej przez większą ilość wysyłanego towaru.

Przesyłka kurierska jest w każdym porównaniu lepsza aniżeli tradycyjna paczka pocztowa. Szybciej dociera do odbiorcy, ma możliwość śledzenia drogi przesyłki, kurier odbiera ją z lokalu nadawcy i dowozi bezpośrednio do odbiorcy paczki, jednocześnie często kontaktując się z odbiorcą, żeby upewnić się, że go zastanie pod podanym adresem. Naturalnie zdarzają się wyjątki od tej reguły, jednakże są one nieliczne.

zefirynd93

View more posts from this author